Domov pro seniory v Perninku, p.o.
úvodní strana ›› Časopis - Náš domov

Prosinec 2018

Vlo?eno: 03. leden 2019 v 15:06


NÁŠ DOMOV

PROSINEC 2018

 


 

Ježíškova vnoučata

I náš Domov pro seniory v Perninku se zapojil do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Postupně se zjišťovala přání našich klientů, abychom je následně mohly zveřejnit na internetových stránkách Ježíškových vnoučat, o které se starala sociální pracovnice Mgr. Simona Hechtová. První přání klientů byla společná: šlapací kolo Thera Trainer Tigo, které si klienti vyzkoušeli na zapůjčení a byli s kolem velice spokojeni; kávovar s mlýnkem na zrnovou kávu do aktivizační dílny; gramofon s deskami; přenosné rádio s CD; párty stan; polohovací křesla pro imobilní klienty; elektrický vozík ; krmení pro kočičku domova Šarlotu; tužky a bloky na psaní a dobré cukroví, které je náročnější na upečeni a občerstvení na Silvestra.

Postupně klienti začali mluvit i o zážitku, který byl u nás již v Domově v loni a přáli by si vidět naživo dechovku, country kapelu, kouzelníka a nějakou osobnost, která by klientům zpříjemnila Silvestra vystoupením nebo hudbou.

Jako první z Ježíškových vnoučat klienty navštívila dne 5.12.2018 paní Hana Kellermannová z nedalekých Měcholup od Plzně a předala klientům společný dárek, gramofon s deskami. Byla doprovázena návštěvou z Českého rozhlasu z Karlových varů, panem Janem Čechem. Na oplátku klienti předali ušité ozdoby na stromeček pro štěstí a napečené cukroví. Následující den přijela do Domova splnit přání klientům Country kapela, která přivezla klientům dárečky - spící Ježíšky ve skořápce od vlašského ořechu. Společně s klienty zazpívala známé písně. Klienti byli nadšení a spokojení s celým vystoupením. Během následujícího víkendu, 15.12.2018 v odpoledních hodinách, nás v Domově navštívila dechovka. Obě kapely byly pro klienty velkým zážitkem, klienti neudrželi slzy dojetí. Pro všechny dárce klienti připravili cukroví a dárky v podobě ušitých ozdob na Vánoční stromeček.

Klienti se také těšili i na kouzelníka, který z daleka se svými přáteli přijel 13.12.2018 v odpoledních hodinách ukázat kouzla a naučit klienty aspoň jedno malé kouzlo s kartami. Klienti si sami vyzkoušeli kouzlit a zapojit se do všech kouzel. Kouzelník na památku věnoval klientům šťastnou kartu v podobě srdcového esa. Kouzelníka na společném zážitku doprovázel zástupce Českého rozhlasu z Karlových varů.

Poté se začala plnit přání jednotlivých klientů. Poštou přišly dárkové balíčky, kosmetické balíčky, káva, oblečení, boty, kalendáře, knihy, nástěnné hodiny, hodinky, plyšáci, mrkací panenka, předplatné časopisu, sponky do vlasů, fény na vlasy, krémy proti bolesti, ručníky a osušky, tepláky, košile, pyžama, obrázek s koňmi, balíček dobrot, balíček sladkostí, léčivá Becherovka a sladký vaječný koňak, pivo, cigarety a zapalovače, rádio se sluchátky, ruční přenosná pračka, zmrzlinovač, čaje, vůně, krmení pro papouška a spoustu dárků a hlavně krásné přání od Ježíškových vnoučat s dopisem. Klienti byli nadšení a na oplátku chtěli udělat fotku s dárkem a přáním, které sociální pracovnice zašle zpět jako poděkování dárcům, kteří nemohli přijet dárky předat osobně.

Na Silvestra se klienti připravovali od rána, očekávali známého DJ Oldřicha Hrózu, který poskytuje hudbu nejen na svatbách, ale i na oslavách a večerních párty. A jak to se zvukem umí! Zpříjemnil odpolední párty známými písněmi a klienty naladil k oslavám Silvestra. Klienti si den pěkně užili a zavzpomínali, jak dříve slavili Silvestra a Nový rok.

Celkem se sešlo přes 80 dárků, přání a zážitků, které dárci přijeli předat osobně či jej poslali poštou. Hlavním cílem bylo udělat radost všem klientům Domova a toho si moc si vážíme. 

Projekt Ježíškova vnoučata – smích, nadšení a splněná přání. To jsou Ježíškova vnoučata. Všem Ježíškovým vnoučatům srdečně děkujeme a přejeme nádherné prožití Vánočních dnů.

 

Článek Českého rozhlasu

https://vary.rozhlas.cz/jeziskova-vnoucata-rozzarila-oci-klientum-domova-senioru-v-perninku-7699278

https://vary.rozhlas.cz/jeziskova-vnoucata-pokracuji-i-po-vanocich-za-seniory-do-perninku-prijel-7716468

 

Uskutečněné akce v měsíci prosinec 2018 a plánované na měsíc leden 2019

 


Ke konci roku plánujeme vždy více akcí. Snažíme se, aby klienti cítili stejnou Vánoční atmosféru, kterou by zažívali i v pohodlí domova. Tyto akce začínají těsně před adventem a to výzdobou celého areálu. Klienti se na výrobě ozdob osobně podílejí, mnoho z nich peče cukroví, o které se neváhají podělit se svými spolubydlícími.

Ve středu 5.12.2018 nás navštívila paní Martina Vincůrková a s klienty jako v loňském roce tvořila adventní věnce, které se staly ozdobou Domova. Výtvory zdobila krásnou dekorací, kterou přinesla ze svého obchůdku. Všichni klienti se zapojili do výroby a jejich výtvory zdobí domov a evokují Vánoční atmosféru.

Ve čtvrtek 6.12.2018 se konal filmový den – film na přání. Klienti si přáli pokračování známého českého filmu – Dobrý voják Švejk druhý díl, Poslušně hlásím. Film si klienti pouští na aktivizační dílně, která je vybavena velkou televizí a více židlemi. Klienti si udělají pohodlí a film si vychutnají jako v kině.

V pondělí 17.12.2018 nás navštívila paní kadeřnice Lucie Kotová a vykonala služby dle přání klientů.

Jako každý měsíc nás navštívila nákupčí paní Junková, která tentokrát přijela ve středu 19.12.2018. Paní Junková ochotně připravuje pro klienty k prodeji různý sortiment zboží, kteří si klienti přejí a zboží klientům přiveze.

Ve středu 19.12.2018 navštívily naše klienty děti ze Základní školy Pernink a vnesly tak do domova příjemnou vánoční atmosféru svým vystoupením. Také naše klienty obdarovaly svými výrobky. Následující den 20.12.2018 nás navštívily i děti ze Základní školy Merklín a zazpívali vánoční písně s doprovodem na flétnu a piano a přednesly vánoční koledy. Také obdarovaly každého klienta vyrobeným vánočním přáním. Klienti na oplátku pro děti ze ZŠ Pernink a Merklín vyrobili záložky do knih.

Štědrý den probíhal v domově slavnostně, pan ředitel Bc. Alfréd Hlušek s paní Mgr. Simonou Hechtovou popřáli všem klientům a obdarovali je dárkem, který potěšil. V balíčku se skrývala voňavá kosmetika, kterou klienti s radostí využijí. Večeře probíhala v jídelně, kde se většina klientů sešla u štědrovečerního stolu.
Ze zvyků dodržujeme rozkrojení jablka, rozlousknutí ořechů a házení střevícem. Klienti byli spokojeni a Vánoční atmosféra udělala všem radost.

Jak bývá zvykem, tak i u nás se klienti v podvečer sešli, aby oslavili Silvestr
s hudbou a občerstvením a přivítali tak společně Nový rok. Personál Domova klientům zpestřil Silvestrovskou atmosféru hudbou a tancem.

Od prosince 2018 do Domova za klienty začala docházet osmiletá fenka zlatého retrievera Amálka v doprovodu Mgr. Simony Hechtové, která je vycvičena v canisterapii. Jejím úkolem je povzbudit a rozptýlit seniory, kteří se cítí osamělí. Amálka napomáhá seniorům úspěšnou metodou polohování a fyzickým kontaktem. Amálka je velmi kamarádská a hravá, ráda se nechává hladit a objímat. Svým krásným věrným srdcem klienty povzbuzuje k životu. Naplňuje nás štěstím.

 

Plánované akce na měsíc leden 2019


Mše

Návštěva kadeřnice

Návštěva pedikérky

Nákupčí pí. Junková

Film na přání

Oslava narozenin na aktivizační dílně

 

V Perninku dne 3.1.2019

Vypracovala aktivizační pracovnice J.Uhlíková

 

 

Domov pro seniory v Perninku, p.o.

Nádražní 268
362 36 Pernink

Dat. schránka: ak2ki4d

Ředitel Domova
Tel.: 777 112 785
Email: reditel@domov-pernink.cz
Sociální pracovnice                                                  (všední dny od 8 do 16 hod.)
Tel.: 736 650 067
Email: socialni@domov-pernink.cz
Pečovatelky 24 hod.               Pernink - 702 210 206                      Nejdek736 650 069, 733 595 768
Zdravotní sestry:                    Pernink - 733 595 765                        Nejdek - 722 984 004
Při telefonování ze zahraničí -předvolba pro ČR : +420
› všechny kontakty

Náš domov - aktuální vydání


Vloženo: 05.05. 2021 v 09:21 Náš domov - aktuální vydání
› více
› život v domově
Domov pro seniory v Perninku, p.o.
© 2014 Copyright Domov pro seniory v Perninku, p.o. - Tvorba stránek Petr Peti