Domov pro seniory v Perninku, p.o.
úvodní strana ›› Časopis - Náš domov

Červen 2018

Vlo?eno: 29. červen 2018 v 14:57

Uskutečněné akce v měsíci červen a plánované na měsíc červenec 2018​
 
  Pro klienty, kteří měli zájem se na 4. června naplánoval filmový den. Na přání klientů se promítal český film Babička - druhý díl. Klienti si film vychutnali a zavzpomínali na časy, kdy navštěvovali kino. Jako další film na přání si klienti zvolili český film - Pelíšky.
 
  Pro klienty, kteří měli zájem, se dne 5. června v našem domově uskutečnila Mše svatá. Mše, které předsedá pan farář Hric z nedalekého Ostrova, se koná pravidelně jednou za měsíc.

Řezbářský den aneb masakr motorovou pilou
  S našimi klienty rádi a často vyjíždíme mimo budovu našeho Domova. Vždy, když se v našem okolí objeví zajímavá akce, výstava nebo jiná kulturní událost, jede se na výlet. Tentokrát, jsme si nemohli nechat ujít výstavu mistrů řezbářů, která se konala v pondělí 8. června. V 9.00 jsme se společně s klienty vydali na výlet do obce, kde se konal Řezbářský víkend - masakr motorovou pilou. Akci pořádala obec již potřetí a každoročně se zde sejdou všichni známí řezbáři a mistři z celé České republiky. Akce začala v pátek v 9.00 a to prácí řezbářů. Zde si klienti mohli prohlédnout ručně vyrobené výrobky motorovou pilou od mistrů. Kousky řezbářského umění byly vystaveny i k prodeji. Vzduchem voněla vůně dřeva, které si řezbáři připravovali pro další mistrovská díla. Klienty nejvíc zaujaly sochy medvěda, Krakonoše, sovy a sysla. Práce řezbářů všechny ohromila. Za pěkného počasí si klienti poseděli ve zdejším stanu, kde bylo podávano občerstvení. Klienti byli spokojeni.
 
  V úterý 12. června se konalo taneční odpoledne pořádané od důvěrníků a členů SPCCH v Horní Blatné v hotelu Modrá Hvězda. Tyto aktivity - posezení a tanec jsou určené nejen seniorům, ale i širší veřejnosti. Klienti si zazpívali, zatančili a také se dočkali oblíbené tomboly, která byla plná hodnotných dárků.
 
 Pro klienty, kteří měli zájem, se dne 22. června uskutečnil výlet do cukrárny v Ostrově, kterou navštěvujeme jednou za měsíc. Výlet do cukrárny se vydařil, posezení před cukrárnou zpestřily krásné květiny. Klienti nezapomínají na své přátele a spolubydlící a vždy jim přivezou zákusky, které mají rádi.
 
  Pro klienty, kteří měli zájem, se dne 27. června naplánoval výlet do solné jeskyně v jáchymovském lázeňském centru Agricola. Uklidňující terapie spojená s příjemnou hudbou, osvětlením a odpočinek na lehátkách jsou vždy příjemně stráveným časem pro každého.
 
 Tento měsíc se v Domově slavily narozeniny. Akce proběhla na společenské dílně s poslechem hudby a pestrým občerstvením, které zajistili jejich rodiny. Oslavu narozenin klienti vždy rádi slaví společně a na další oslavy se vzájemně zvou.
 
Plánované akce na měsíc červenec 2018
Mše
Film na přání - Pelíšky
Nákupčí pí. Junková
Návštěva pedikérky v DpS
Návštěva muzea v Jáchymově ( Mincovna)
Kadeřnice v DpS
 
Dne 30.6.2018
Vypracovala : aktivizátorka J.Uhlíková

Domov pro seniory v Perninku, p.o.

Nádražní 268
362 36 Pernink

Ředitel Domova
Tel.: 777 112 785
Email: reditel@domov-pernink.cz
Sociální pracovnice                                                  (všední dny od 8 do 16 hod.)
Tel.: 736 650 067
Email: socialni@domov-pernink.cz
pečovatelky 24 hod.- 736 650 069
zdravotní sestry - 733 595 765
Při telefonování ze zahraničí -předvolba pro ČR : +420
› všechny kontakty

Zde naleznete nová, i předchozí vydání.


Vloženo: 28.02. 2019 v 14:28
› více
› život v domově Žádný příspěvek ...
Domov pro seniory v Perninku, p.o.
© 2014 Copyright Domov pro seniory v Perninku, p.o. - Tvorba stránek Petr Peti