Domov pro seniory v Perninku, p.o.
úvodní strana ›› Časopis - Náš domov

Květen 2018

Vlo?eno: 31. květen 2018 v 15:23

Uskutečněné akce v měsíci květen a plánované na měsíc červen 2018​
 
Pro klienty, kteří měli zájem, se v našem Domově uskutečnila dne 15.5.2018 Mše svatá. Mše, které předsedá pan farář Hric z nedalekého Ostrova, se koná pravidelně jednou za měsíc.
 
Návštěva muzea v Abertamech
 Na přání klientů se dne 21.05.2018 uskutečnil výlet do muzea rukavic v Abertamech. Klienty, kteří měli zájem, čekala prohlídka muzea, kterou zorganizoval p. Löffler. Klienti se seznámili s historií rukavic, jejich výrobou, využitím i vzhledem. V muzeu si mohli shlédnout krátký film o rukavicích v ČR, prohlédnout si rukavice nejen z dob fungování rukavičkářských závodů, ale také rukavice, které se zde v malém množství dají zakoupit. Součástí muzea také byla přehlídka šicích strojů, nářadí, lisů, pomůcek, materiálů a kůží, které se v rukavičkářském závodě plně využívaly. Expozice čítá 300 exponátů. Všechny vystavené stroje jsou plně funkční a lze si na zakázku nechat vyrobit kožené rukavice dle přání. Celý dojem z muzea doprovázely všudypřítomné fotografie nejen z dob fungování závodu, ale také z dnešní doby, např. jak vypadají budovy, kde se dříve rukavičkářský závod nacházel nebo také kde bydleli pracovníci tehdejšího závodu. Z návštěvy muzea si klienti přivezli věnovanou knihu a CD - 25 veselých historek z Abertam, včetně památečního pohledu s tradicí rukavic, na který si sami mohli vyrazit znak rukavičkářské tradice.
 Po návštěvě muzea se klienti plní dojmů vydali do blízké sýrárny, kde si mohli zakoupit domácí sýry či jiné výrobky vyrobené v Abertamech a okolí.
 Z výletu do Abertam měli všichni zúčastnění klienti velikou radost, celý výlet si užili a odvezli si nové poznatky.

Pro klienty, kteří měli zájem, se dne 23.6.2018 naplánoval výlet do solné jeskyně v jáchymovském lázeňském centru Agricola. Uklidňující terapie spojená s příjemnou hudbou, osvětlením a odpočinek na lehátkách jsou vždy příjemně stráveným časem pro každého.
 
Dne 24.5.2018 nás v Domově navštívila pedikérka paní D. Peťáková a poskytla klientům své služby dle jejich přání.

Pro klienty, kteří měli zájem, se dne 25.5.2018 uskutečnil výlet do cukrárny v Ostrově, kterou navštěvujeme jednou za měsíc. Výlet do cukrárny se vydařil, posezení před cukrárnou zpestřily krásné květiny. Klienti nezapomínají na své přátele a spolubydlící a vždy jim přivezou zákusky, které mají rádi.
 
Pro klienty, kteří měli zájem se na 28.5.2018 naplánoval filmový den. Na přání klientů se promítal český film Babička - první díl. Klienti si film vychutnali a zavzpomínali na časy, kdy navštěvovali kino. Jako další film na přání si klienti zvolili Babičku - druhý díl.
 
 Každý měsíc nás navštěvuje nákupčí paní Ilona Junková. Tento měsíc přivezla klientům objednané zboží 28.5.2018. Paní Junková v Domově klientům ochotně připravuje k prodeji různý sortiment zboží.
 
 Dne 30.5.2018 nás navštívila paní kadeřnice L. Kotová, která klientům zprostředkovala služby dle jejich potřeb. Klienti jsou vždy spokojeni a těší se na další návštěvu.

 Tento měsíc se v Domově slavily kulaté narozeniny klientek. Akce proběhla na společenské dílně s poslechem hudby a pestrým občerstvením, které zajistili jejich rodiny. Oslavu narozenin klienti vždy rádi slaví společně a na další oslavy se vzájemně zvou.
 
 
Plánované akce na měsíc červen 2018
Kadeřnice a pedikérka - Merklín
Sázení květin na zahradě
Mše
Film Babička - 2.díl
Tanečky Horní Blatná
Řezbářský den v Perninku
Nákupčí pí. Junková
Pedikérka v DpS
Solná jeskyně
Cukrárna Ostrov
Kadeřnice v DpS
Návštěva muzea v Horní Blatné
 
Dne 31.5.2018
Vypracovala : aktivizátorka J.Uhlíková

Domov pro seniory v Perninku, p.o.

Nádražní 268
362 36 Pernink

Ředitel Domova
Tel.: 777 112 785
Email: reditel@domov-pernink.cz
Sociální pracovnice                                                  (všední dny od 8 do 16 hod.)
Tel.: 736 650 067
Email: socialni@domov-pernink.cz
pečovatelky 24 hod.- 736 650 069
zdravotní sestry - 733 595 765
Při telefonování ze zahraničí -předvolba pro ČR : +420
› všechny kontakty

Zde naleznete nová, i předchozí vydání.


Vloženo: 28.02. 2019 v 14:28
› více
› život v domově Žádný příspěvek ...
Domov pro seniory v Perninku, p.o.
© 2014 Copyright Domov pro seniory v Perninku, p.o. - Tvorba stránek Petr Peti