Domov pro seniory v Perninku, p.o.
úvodní strana ›› Časopis - Náš domov

Prosinec 2017

Vlo?eno: 04. leden 2018 v 07:16

Uskutečněné akce v měsíci prosinec a plánované na měsíc leden 2018

V pondělí 4.12.2017 nás navštívila pí. Martina Vincůrková a s klienty tvořila adventní věnce a koše. Výtvory zdobila krásnou dekorací, kterou přinesla ze svého obchůdku. Všichni klienti se zapojili do výroby a jejich výtvory zdobí domov a evokují vánoční atmosféru.

V úterý 5.12.2017 u nás jako každoročně naděloval Mikuláš s čertem a andělem. Čerti řádili a strašili, Mikuláš rozdával sladké odměny a anděl rozdával úsměvy na všechny strany. Všichni klienti našeho domova byli letos velmi hodní, a tak obdrželi balíček plný sladkostí a ovoce. Čert si tento rok do pekla s sebou nikoho neodnesl. Mnoho radosti rozdal anděl s Mikulášem, díky kterým se všechny obavy z čerta rozplynuly. Toto zpestření všedního života v domově připomene našim klientům starou tradicí, kterou prožívali během svého mládí. Někteří z klientů se neubránili ani slzám dojetí, ale obecně panovalo veselí z této podařené akce.

V sobotu 9.12.2017 se v domově konala akce Ježíškova vnoučata. Na přání klienta přijela kapela a zahrála dechovou hudbu. Klienti se do představení také zapojili a doprovodili zpěvem kapelu. Akce se klientům velmi líbila.

Ve středu 13.12.2017 nás navštívily děti ze ZŠ Merklín a připravily si vánoční koledy a písně. Na památku vyrobily klientům vánoční přání.

V sobotu 16.12.2017 se pro velký úspěch opět konala akce Ježíškova vnoučata, kde tentokrát na přání klienta dorazila i cimbálová muzika. Byly pozvány rodiny klientů, které si užily předvánoční čas se svou rodinou.

Každý měsíc nás navštěvuje nákupčí paní Ilona Junková. Tento měsíc přijela v pondělí 18.prosince. Paní Junková v Domově klientům ochotně připravuje k prodeji různý sortiment zboží.

V úterý19.12.2017 nás navštívila paní kadeřnice Kottová a vykonala služby dle přání klientů.

V období adventu se klienti scházeli na dílně a jídelně a společně pekli cukroví. Klienti, kteří se nemohli do pečení zapojit byli obdarování klienty, kteří se do pečení zapojili.

Ve čtvrtek 21.12.2017 se konala pastorační návštěva, kterou vedl reverend Mgr. Bob Helekia Ogola. Klienti byli velice spokojeni a těší se na další návštěvu.

I tento den nás navštívily pí.Vejražková a pí. Charvátová ze spolku Samík dětem.. Přinesly klientům malé dárky pro potěšení . Klienti nabídli na oplátku své vlastní cukroví, které upekli a zpříjemnili si den u kávy.

Štědrý den probíhal v domově slavnostně - pan ředitel s paní sociální popřáli všem klientům a obdarovali každého dárkem, který klienty potěšil.
Každý balíček obsahoval voňavou kosmetiku, kterou klienti s radostí využijí.
Večeře probíhala slavnostně v jídelně, kde se většina klientů sešla u štědrovečerního stolu.
Klienti byli spokojeni a Vánoční atmosféra udělala všem radost.

V pátek 29. prosince nás v Domově navštívila pedikérka paní D. Peťáková a poskytla klientům své služby dle jejich přání.

Každoročně bývá zvykem, že se klienti sejdou a oslaví Silvestr. Příchod Nového roku klienti slaví hudbou a občerstvením. Do oslav se zapojuje i personál domova, který klientům zpestřuje program tancem a hudbou.

Plánované akce na měsíc leden

- mše 2.1.2018

​- nákupčí pí. Junková

- pedikérka 

​- kadeřnice

- návštěva kadeřnice a pedikérky v Merklíně

​- filmy na přání 

 

Dne 4.1.2018

​Vypracovala aktivizátorka : Julie Uhlíková

 

 

 

Domov pro seniory v Perninku, p.o.

Nádražní 268
362 36 Pernink

Ředitel Domova
Tel.: 777 112 785
Email: reditel@domov-pernink.cz
Sociální pracovnice                                                  (všední dny od 8 do 16 hod.)
Tel.: 736 650 067
Email: socialni@domov-pernink.cz
pečovatelky 24 hod.- 736 650 069
zdravotní sestry - 733 595 765
Při telefonování ze zahraničí -předvolba pro ČR : +420
› všechny kontakty

Zde naleznete nová, i předchozí vydání.


Vloženo: 28.02. 2019 v 14:28
› více
› život v domově Žádný příspěvek ...
Domov pro seniory v Perninku, p.o.
© 2014 Copyright Domov pro seniory v Perninku, p.o. - Tvorba stránek Petr Peti